Équinní reprodukční centrum pardubice - Mnětice


Accord II

AHORN Z ALMÉ Ibrahim
Girondine
HEUREKA Ganeff
Nobida
RIBECKA CALYPSO I Cor de la Bryere
Tabelle
GERLIS Lancaster
Urbine

Hd., nar. 1987, KVH 170
Majitel: Maas J. Hell Klein-Offenseth
PK: Holst., SC
Chovatel: Caspar von Rumor Hemmelsdorf
Způsob plemenitby: C

Pět potomků hřebce AHORN Z se v roce 1992 probojovalo do federálního šampionátu ve Verdenu a Accord II skončil na druhém místě. Jeho pravý bratr Accord I byl jako kůň mezinárodní úrovně prodán do Holandska a poté do USA. Nejmladší pravý bratr~Accord III se stal v roce 1996 šampionplemeníkem v Brazilii.

RIBECKA byla nejlepší klisnou své věkové kategorie v Holštýnsku. Její otec Calypso I patří k nejlepším poválečným německým plemeníkům. Dal vynikající potomstvo jak ve skokových soutěžích, tak i v drezúře a v military. Z této rodiny vzešli rovněž vynikající koně např. Burggraaf, Accobat I a II, Athleticko.

ACCORD II zvítězil ve stodenním testu v Münsteru 1991 s výslednou známkou za skok 148.47 bodů. Byl šampionem Holštýnska 1992 (Bad Segeberg) a s 21 vítězstvími se stal nejúspěšnějším německým hřebcem. V současné době patří mezi nejvíce využívané hřebce v Německu. Jeho potomci vykazují výrazné sportovní předpoklady. Jeho syn Araconit zvítězil v holštýnském jezdeckém šampionátu v Bad Segeberg 1996. Mezi jeho potomky je i šampiónka 2 letých klisen Holštýnska 1995 a šampiónka 3 letých klisen Holandska 1996.


TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS