Chovatel: Miloslav Hlaváč, Benátky nad Jizerou
Majitel: Miloslav Hlaváč, Benátky nad Jizerou

OMEGA MAGNAT Anilin Element
Magistral Raufbold
OÁZA Royal David Eudaemon
Orina L'Amiral

ROCK'N'ROLL dostatečně prokázal svoji výkonnost v parkurových soutěžích nejprve pod jezdcem Oldřichem Vackem a následně pod jezdcem Petrem Doležalem. Má za sebou bohatou a velmi úspěšnou sportovní kariéru. Získal mnohá vítězství a umístění v prestižních soutěžích stupně T a byl úspěšný i na mezinárodní úrovni. Mimo Orida dal ještě plemenného hřebce Regent (ST). K jeho nejúspěšnějším potomkům patří Kendy (T), Rockina (ST), Rover (ST) a Rozárka (S). Rock‘n Roll je synem velmi dobrého plemeníka Rasso a vnukem pepiniera Ramiro, jehož vliv na světový chov sportovních koní je zásadní. Rasso působil dlouhá léta v oblasti Bayern, kde byl

vyhledávaným plemeníkem. Dal 14 synů – plemenných hřebců např. Racord, Racouleur, Raglan, Rasco, Rathenau, bratry Raueck I až IV a Rock and Roll. Ramiro dal nespočet vynikajících sportovních koní jako jsou Ratina Z (L. Beerbaum), Rinettou Z (P. Raymarkers), Rosella G (L. Beerbaum), Royal Bravour a mnoho dalších. V plemenitbě se uplatnila celá řada jeho synů z nichž k nejúspěšnějším patří Raphael, Rasputin, bratři Rebel I až III, Ritual, bratři Robin Z I a II, Rodney, Damiro a Zeolit. Linie hřebce Ramiro si nadále udržuje svoji vysokou úroveň přes vnuky a pravnuky v otcovské i mateřské lince, například rodina „koně století“ klisny Ratina Z přes syny Crown Z a Treasure Z a vnuka Chicago Z.

OMEGA pochází z rodiny xaverovské klisny Orlice, která vyprodukovala řadu vynikajících překážkových a skokových koní. Otcem klisny Omega je hřebec Magnát ruského chovu a dědem z Anglie importovaný hřebec Royal David, hřebci, kteří se rovněž zapsali jako pozoruhodní producenti překážkových koní. Omega byla dobrým dostihovým koněm, za svoji dostihovou kariéru získala 3 vítězství v Ceně Bayardo, Ceně Mill Rest a Ceně Kolonády a byla ohodnocena GH 70,5 kg. Její matka klisna Oáza byla vynikajícím dostihovým koněm s GH 81 kg. Zvítězila v Ceně klisen, byla 2. v Ceně Prahy a Podzimní ceně klisen a 4. ve Velké červnové ceně. Omega je v chovu anglického plnokrevníka matkou sedmi hříbat a to klisny Oktávia po Arcaro – 2 vítězství, GH 68 kg, prodána do SRN, hřebce Orel po Kento a hřebce Orlet po Tamerino – 3 vítězství, GH 67 kg, hřebce O‘Mara po Antler – 2 vítězství, nyní úspěšný překážkový kůň na Slovensku, dalšího syna hřebce Antler Olsona – 2 vítězství, GH 72 kg, klisny Our Lady po Antler, která působí v teplokrevném chovu ve SRN a klisny Oukly po Tryfok, prodané na aukci v Baden Badenu. V teplokrevném chovu dala Omega dva hřebce, a to Orlíka po Przedswit X-83, který dosáhl výkonnosti st. ST a Orida.

ORIDO je velmi úspěšným parkurovým koněm, který již v sedmi letech dosáhl se svojí mladou stálou jezdkyní Lenkou Matunovou úrovně T. V letech 2003 až 2005 úspěšně startoval ve 20 soutěžích stupně ST a získal 2 vítězství a 2. a 3. místo v mistrovství ČR žen, dále startoval v 5 soutěžích stupně T kde získal jedno vítězství a rovněž v CSIO Poděbrady 2004. Vyniká jak skokovou potencí, výborným prostorným cvalem tak i mimořádným charakterem, což dokládá i to, že všechny parkurové soutěže na úrovni T dokončil. V českém chovu dal dosud několik velmi nadějných hříbat.