Équinní reprodukční centrum pardubice - Mnětice


Casman

Casman

Hnědák, nar. 2009, Holst., KVH 166
Chovatel: H.P. Heinrich, DE
Majitel: Pavel Hladík, Praha


Cascari Cascari CASCARI byl rezervním vítězem památného holštýnského körungu hřebců 2007, kdy zvítězil mimořádný, a především mimořádně drahý hřebec Diarado. Cascari absolvoval HLP test v Adelheidsdorfu 2008, kde skončil jako čtvrtý nejlepší ve skoku s hodnocením 122,80 bodů. Je synem jednoho z nejlepších a nejvyhledávanějších holštýnských plemeníků poslední doby hřebce Cassini I. Cassini I absolvoval dlouhou a úspěšnou sportovní kariéru převážně s jezdcem Franke Soothakem. Mimořádně úspěšný byl a stále je v plemenitbě, kde se zařadil mezi historicky nejlepší holštýnské i světové plemeníky. Dal mnoho vynikajících sportovních koní i plemeníků jako jsou především Eurocommerce Berlin (ex Casper) a Cumano. V žebříčku plemeníků WBFSH se v poslední době pohybuje mezi 11. až 43. místem. Dědem hřebce Cascari je po další známý holštýnské plemeník Carpaccio, nositel jak skokové, tak i drezurní krve, po němž působí v našem chovu jeho syn Carpalo. Cascari pochází z úspěšné rodiny (Stamm. 7126), která vyprodukovala i plemeníky Acord II a Burgraaf.

Cassini I Cassini I STOCKHOLM je dcerou oblíbeného a v poslední době i značně využívaného plemeníka Colman, který prostřednictvím čerstvého spermatu byl v omezené míře využíván i v plemenitbě v ČR. Colman absolvoval HLP test v Marbach, kde skončil jako čtvrtý nejlepší s celkovým výsledkem 124 bodů, za skok 134 a drezuru 113 bodů. Je synem vynikajícího Carthaga, který se zapsal jak do dějin mezinárodníko jezdeckého sportu, tak i do chovu sportovních koní. Potomstvo hřebce Colman je úspěšné i ve sportu, kde se úspěšně prezenuje i v těžkých soutěžích. K nejlepším patří finalisté soutěží mladých koní v Lanakenu Cooper (2. místo 7mi letí 2010), Coulthard (8. a 11. místo 5ti a 6ti letí 2008 a 2009), Ulika (9. místo 7mi letí 2011). Matkou klisny Stockholm je klisna Noble Corrada, dcera dalšího význačného mezinárodního skokana a holštýnského plemeníka Corrado I. Noble Corrada dala rovněž klisnu Coriana, pravou sestru klisny Stockholm, úspěšnou v mezinárodním sportu (2. místo NC Rotterdam 1999).

CASMAN byl vybrán do plemenitby na körungu hřebců CS v Nesměni 2011, kde se prezentoval velmi dobře především ve skoku. Rovněž jeho mechanika pohybu je velmi dobrá. Je to exterierově vyrovnaný hřebec, zajímavého původu se sportovními předpoklady.

Casman

Casman

Casman

Casman

Casman

Casman

TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS