Équinní reprodukční centrum pardubice - Mnětice


Jericho

Jericho

Hnědák, nar. 2009, CS, KVH 172
Chovatel: Zdeněk Müller, Pardubice
Majitel: ERC, s.r.o., Pardubice - Mnětice


JOHNSON má za sebou a zřejmě i před sebou úspěšnou sportovní kariéru. S jezdcem Hans Peter Minderhandem úspěšně absolvoval test hřebců v Ermelo, soutěže pro mladé koně na národní úrovni. Prvé vítězství na úrovni Prix St. Georges docílil v roce 2010, následujícího roku se stal vícešampionem Holandska a počátkem letošního roku zvítězil v Prix St. Georges ICNN Drachten s výsledkem 71,24 % a ve finále Intermediaire I obsadil druhé místo s minimální ztrátou na vítěze a s výsledkem 72,65 %. Jeho otec Jazz byl mimořádně úspěšným drezurním koněm úrovně Grand Prix. Ještě úspěšnější je však jako producent drezurních koní. Po několik roků stabilně obsazuje vedoucí pozici v žebříčku plemeníků WBFSH a již nyní je historicky nejúspěšnějším otcem drezurních koní. K jeho nejlepším potomkům patří Jerich Perzival, IPS Tango, Interfloor Next One, U II, Johnson Johnson Classic Sandman, Premier, Orion a další. Dědem hřebce Johnson je holštýnský plemeník Flemingh, který dal mimo jiné vynikající koně LinghKrack. Na tohoto mimořádného plemeníka je Jericho příbuzensky prochován. Rovněž Johnson je v plemenitbě považován za vycházející hvězdu, což vyjadřuje i jeho velmi vysoký drezurní index na úrovni 161 (74%). K jeho nejznámějším potomkům patří dva nejlepší mladí drezurní koně Holandska, a to Bretton Woods (prodán do stáje Paul Schockemohle) a Jack Sparrow (jezdec Edward Gal), kteří jsou označováni jako další „Totilasové“, a dále pak především Boston, Brave Heart a Gozette.

Jericho Jericho Otec klisny AMALIE Tuschinski zvítězil ve zkouškách testu hřebců v Ermelo, jako čtyřletý se za hřebcem Sandreo umístil na druhém místě v Paavo Cup 2004 a následujícího roku byl účastníkem World Championchip Verden. Jeho otcem je hřebec Krack, který absolvoval dlouhou a velmi úspěšnou kariéru s jezdkyní Anky van Grunsven na nejvyšší úrovni. Dědem je pak Pion, otec mimořádného drezurního koně Aktion, který s jezdcem Guyallou Dallasem byl velmi úspěšný na úrovni GP. Amalia pochází z jedné z nejúspěšnějších holandských drezurních rodin. Její bába Carina dala po hřebci Kennedy trojnásobného šampiona Holandska mladých drezurních koní hřebce Uptown, který je nyní vyhledávaným plemeníkem v Německu. Jericho je prvým potomkem klisny Amalia.

JERICHO se stal vítězem körungu hřebců CS v roce 2011. Je to mohutný, harmonický hřebec příjemného temperamentu a vynikající mechaniky pohybu. Jericho je po stránce genetické produktem chovu KWPN. Ačkoliv je to hřebec špičkové moderní holandské drezurní krve, projevuje i značné skokové vlohy. Zřejmě se zde projevuje i vliv holštýnské krve hřebce Flemmingh, na kterého je příbuzensky prochován a vliv vynikajícího skokana a plemeníka Voltaire.

Jericho

Jericho

Jericho

Jericho

Jericho

Jericho

Jericho

Jericho

Jericho

TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS